Informace o regulaci

Protože RationalFX podléhá celé řadě registračních a regulačních opatření od britské vlády a EU, můžete se spolehnout na to, že je vysoce regulovanou a přísně řízenou společností.

Registrovaná společnost

RationalFX je obchodní značka společnosti Rational Foreign Exchange Limited, zapsané v Anglii pod číslem 05385999.

Registrovaná adresa společnosti je Level 32, One Canada Square, Canary Wharf, London E14 5AB, Velká Británie.

Důvěřují nám tisíce klientů, kteří s námi převedli již více než 1.25 mld.GBP (1.25 mld.EUR, 2 mild.USD)

Firmě RationalFX důvěřují tisíce spokojených zákazníků, kteří již provedli mezinárodní transakce v celkové hodnotě přes 2 miliardy liber. Našimi klienty jsou podniky obchodující v řádech milionů liber týdně, ale i jednotlivci posílající několik set liber, dolarů nebo eur domů každý měsíc.

FSA - britský Úřad pro finanční služby

Podle britského Zákona o regulacích peněžních služeb z roku 2009 je fungování RationalFX schváleno vládním Úřadem pro finanční služby (FSA - Financial Services Authority) pod číslem 507958, s pověřením vykonávat peněžní služby.

HM Revenue and Customs

Podle regulací o praní špinavých peněz z roku 2007 je RationalFX registrována u HM Revenue & Customs pod číslem 12206957 jako obchodní společnost poskytující peněžní služby. RationalFX má na plný úvazek kontrolora proti praní špinavých peněz.

Peníze našich klientů jsou uloženy na klientském účtu v bance Barclays a UniCredit Bank.

V souladu s naší regulační politikou a konzistentní prověřenou praxí jsou peníze našich klientů před posláním k příjemcům uloženy odděleně od prostředků RationalFX na samostatném klientském účtu v Baclays Bank (v případě posílání peněz do České republiky na účtu u UniCredit Bank v Praze). Vaše platby a peněžní převody do/ze zahraničí nejsou v našem držení a z těchto částek nenabýváme žádné úroky.

Ochrana osobních údajů

Podle britského Zákona o ochraně údajů z roku 1998 jsme registrováni u Úřadu komisaře pro informace (Information Commissioner’s Office, britský nezávislý regulační úřad pro dohlížení na ochranu údajů) pod číslem PZ8997024.

Online bezpečnost je naší prioritou

RationalFX online platební a převodní systém používá pro zabezpečení stejné technologie jako online bankovnictví. Náš server používá bezpečnostní protokol SSL - jenž je vidět na liště. Vaše informace jsou převáděny v zabezpečené formě a všechna hesla jsou zakódovaná. Pokud provádíte platbu pomocí debetní karty, Váš bezpečnostní kód a internetové heslo (Verified by Visa) jsou vždy skryty a zakódovány.

Můžete si být jisti, že Vaše osobní data jsou s RationalFX v bezpečí.